Joomla vs WordPress veebilehe loomiseks

Joomlaga Veebilehe Loomine

joomla vs wordpress veebilehe loomiseks

Joomla on tasuta ja avatud lähtekoodiga sisuhaldussüsteem ehk inglise keelse lühendiga CMS. Joomlat saab kasutada enda sisu avaldamiseks internetis.

Aastate jooksul on Joomla võitnud erinevaid auhindu ning kirjutatud lugematul arvul erinevaid ülevaateid ja artikleid. Hetkel on Joomla üks suurimaid omataolisi tasuta sisuhaldussüsteeme ning peamiseks edu võtmeks peetakse rahvusvahelist arendajatest ja vabatahtlikutest koosnevat kogukonda. Kogu see hulk inimesi tegeleb sellega, et kasutajatel oleks toodet võimalikult lihtne kasutada.

Peamiselt pannakse rõhku sellele, et kogu süsteem oleks tugeva SEO-ga ehk otsingumootoritest lihtsalt leitav. Samuti ei ole kõrvale jäetud tähtsal kohal olevat keelelist tuge. Hetkel on võimalik Joomlat kasutada 75-s erinevas keeles, kaasa arvatud Eesti keeles.

Sisuhaldussüsteem kujutab endast veebipõhist rakendust, mis võimaldab mitmel erineval inimesel ühte ja sama veebikeskonda muuta ja täiendada vastavalt temale seatud ligipääsu tasemele. Joomlat on võimalik kasutada ja kasutatakse väga paljudes erinevates valdkondades. Antud süsteemi puhul ei ole vahet kas tegemist on väikese gruppi hallatav meelelahutuslik lehekülg või suurele suurele korporatsioonile kuuluv üksus.

Paljud MTÜ-d kasutavad Joomlat enda sisu edastamiseks ning lugejateni toomiseks. Märkimisväärne osa kasutajaid on ka e-kaubandusega tegelevad ettevõtted ja isikud, kes soovivad näiteks reaalses elus toimiva poe sisu postitada ka internetti, et suurendada läbimüüki.

Joomlaga alustamiseks peab kõige pealt alla laadima nende leheküljelt programmi. Soovituslik on alla laadida kõige uuem versioon, mis parasjagu olemas on.

Kui peaks tekkima mingi probleem või tõrge, millele ise ei oska lahendust leida, siis Joomlal on oma kogukonna foorum, kus on võimalik oma murele lahendust saada. Kui lehekülg on tasuta loodud, siis on seda võimalik hoida keskkonnas üleval ükskõik, kui kaua, peaasi, et iga kolmekümne päeva jooksul näidatakse aktiivsust ja hoidutakse enda lehekülge kustutamisest.

Peale esimesi katsetusi tasub vaadata ka erinevaid lisasi, mida Joomla sinu kodulehele pakub, et muuta oma lugejaskonnale kogu asi ilusamaks ja huvitavamaks.

WordPressiga Kodulehe Tegemine

Nagu Joomla-gi on WordPress veebis asuv kodulehe loomise abiline. Nad reklaamivad ennast ise, kui maailma kõige lihtsam ja populaarsem viis luua kodulehte.

Kui uskuda informatsiooni, mis on kuvatud nende kodulehel, siis kõikidest võrgus olevatest 34% lehtedest on loodud WordPressi abiga. Samuti on tegemist avatud lähtekoodiga rakendusega, mida on võimalik igal inimesel vastavalt enda äranägemisele muuta.

WordPress muudab kodulehe lihtsaks ka inimesele, kes igapäevaselt ei puutu kokku arvutitega või kodulehtede valmistamisega. Vaadates erinevaid veebilehti ja foorumeid, siis paljud inimesed kasutavad WordPressi ära. Kujutab see endast seda, et pakutakse inimestele rahalist teenust kodulehe valmistamisele WordPressi abiga, kuigi tõenäoliselt oleks inimene seda suuteline ka ise tegema, kui pisut asjasse süveneda.

Sarnaselt ka Joomlale on võimalik luua ettevõttele kodulehte, pidada blogi või näiteks tegeleda e-kaubandusega.

Ühtegi konkreetset piiri pole ning võimalik on luua ükskõik milline lehekülg. Kui soovid WordPressiga tutvust teha ja proovida, millise kodulehe oskad sina valmis teha, siis on seda võimalik teha nende kodulehel. Piisab vaid sellest, kui registeerid endale kasutaja ja täidad ära väikese ankeedi. Peale registreerimist luuakse sulle personaalne konto, millega saad hakata katsetama maksmata raha.

Võrreldes Joomlaga on küll kahjuks WordPressi turvalisus nõrgem. Põhjus selles on väga lihtne – nimelt on wordpressi kasutajaskond nii suur, et see muutub huvitavaks kõigile pahavara levitajatele. Nii ongi üpris tavaline, et keegi proovib siseneda nende nii öelda tagatuppa, kus toimub kogu see, mida tavaline kasutaja ei näe ning, mis hoiab antud keskkonda veebis aktiivsena.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *