Kuidas Joomlat Kasutada? Lihtne Õpetus

1. Registreeri endale domeeni nimi ning vali sobiv veebimajutus

Enne kui saab alustada enda lehekülge loomise ja arendamisega tuleb välja valida endale sobiv domeenil olev nimi. See on vajalik, et inimsed teaksid, mida nad peavad sisse kirjutama oma otsinguribale, et pääseda teie leheküljele. Peale seda, kui domeen on valitud tuleb see ka kuhugi veebimajutuse pakkuja serverisse ülesse panna, et teie varsti loodav koduleht oleks aktiivselt internet avarustes leitav.

Eestis saab domeene osta host.ee veebilehelt ning neil on parim veebimajutus.

2. Installeeri Joomla ja säti paika

Kui domeen ja veebimajutus on olemas, siis tuleb ka sinu kohe-kohe loodav lehekülg veebimajutuse serverisse kolida ning aktiivseks muuta. Üldiselt aitavad selles osas veebimajutajad oma kliente ning kedagi hätta ei jäeta. Arvestades, kui populaarne Joomla on, siis enamustel veebimajutajatel on olemas ka juhendid kodulehtedel, kuidas täpselt toimub Joomla installeerimine nende serverisse.

3. Tutvu ja saa lähemalt tuttavaks Joomlaga

Kui puudub varasem kogemus Joomlat kasutada, siis kõigepealt tuleb endale selgeks teha, millised võimalused on Joomla ning milliseid just sinul vaja läheb. Võimalused on väga suured ning tõenäoliselt ei ole ühtegi ideed, mida ei saaks rakendada antud keskkonnas. Juhtpaneelis vasakus servas on erinevad kategooriad, kust saab muuta erinevaid seadeid ja funktsioone, mida te soovite oma lehele.

4. Kujunduse valimine

Nagu ka kõige muuga on Joomla kujunduste valik väga suur ja lai. Tõenäoliselt leiab ka kõige pirtsakam kasutaja just endale sobiva kujunduse ning saab seda muutma hakata. Väga paljud kujundused on tasuta, kuid soovi korral on võimalik soetada ka tasulisi kujundusi, mis erinevad tasuta versioonidest oma kvaliteedi poolest.

5. Moodulite kasutamine

Ilmselt märkasid, et peale kujunduse valimist on lehekülg väga tühi ning ei ole külastajale huvitav ega silmatorkav. Selle jaoks on Joomlas olemas moodulite alamkategooria, kus on jällegi valik väga suur. Võimalik on lisada näiteks erinevaid keeli, et ei peaks muretsema kas lehekülge külastav inimene mõistab sinu keelt. Kindlasti ei tohiks lisada kõiki võimalike keeli, kuna see jätab lehest kehva mulje. Juurde saab lisada näiteks ka erinevate sotsiaalmeedia kontode reklaamid, et inimesed saaksid avada teie sotsiaalmeedia profiili. Loomulikult ei puudu ka eraldi moodul erinevatele reklaami ribadele ja piltidele, millega on võimalik oma lehekülg muuta atraktiivseks.

6. Blogi lisamine

Kui teil on juba tekkinud oma väikene nii öelda kuulajaskond tasub lisada Joomlale blogi sektsioon. Blogi sektsioonis on võimalik näiteks teatud aja taggant oma külastajatele teada anda millega oled tegelemas ja kuidas mõtled kodulehte muuta veelgi paremaks. Samuti on selle juures hea see, et hoiad inimestega kontakti ning tekib virtuaalne omavaheline suhtluse moodi seos.

7. Lehekülje lisad

Ilmselt ei ole see enam kellegile üllatus, et Joomla võimalused on piiritud ja samuti nende lisad – kokku on võimalik valida üle kaheksa tuhande lisa seast. Erinevates artiklites on tehtud uuringuid ning on selgunud, et kõige olulisemad lisad hõlmavad endast lehekülge turvalisemaks muutmist ja tagavara koopia tegemist. Tagavarakoopia tuleb kasuks, siis kui keegi pahatahtlik inimene peaks pääsema teie lehele ligi ja näiteks kustutab kogu tehtud töö ära. Peale soovitud lisade installimist on neid võimalik hiljem muuta aktiivseks või siis vastavalt vajadusele ka deaktiveerida. Kogu Joomla süsteemi on võimalik koguaeg uuendada ja parendada täpselt, siis kui te tunnete, et teil selleks vajadus peaks tekkima.

Lõpetuseks

Nüüd, kui kena koduleht on loodud, ei jää muud üle kui lehekülge sõprade ja tuttavate seas reklaamida, et saada oma lehele liiklus. Kindlasti annavad inimesed teile tagasisidet, mida muuta ja mida teha, et lehekülg muuta veelgi huvitavamaks ja paremaks. Tasub proovida uusi asju, sest kunagi ei tea millal need varasemalt maha kantud mõtted võivad olla just need parimad.